“Wszystkie festiwale zatrudniają zagranicznych artystów i źle odnoszą się do krajowych muzyków”

Nową piosenkę wprowadzimy Cię z Lauryn Hill
Nową piosenkę wprowadzimy Cię z Lauryn Hill
October 16, 2017
Jak powstaje piosenka?
April 20, 2018

W tym czasie jak PJ Harvey, Brian Wilson i 40 festiwal zespołach występowali w zeszłym roku Primavera Sound, powstawał inny rodzaj chóru w drzwiach. Były piosenki, które zostały posadzone w warunkach festiwali i nadużyć w stosunku do grup narodowych naprzeciwko głowami plakat.
Niedawno urodziła się Państwa Unii Związków zawodowych Muzyków, Wykonawców i Compositoras wybrał macroevento Barcelony, oświadczenie woli, które obsługują 365 dni później i w trakcie obchodów Dnia Muzyki. “Znaki i festiwali, można zaoszczędzić tysiące euro z muzykami, bo nie zorganizowanych związków zawodowych. To wstyd”, krzyczeli. Przywrócenie spojrzenie na teraźniejszość, jak poprawiła się sytuacja w stosunku do tej, pierwszej Zgromadzeniu?

festiwal
David Garcia Aristegui i Paweł Schvarzman, oba przedstawiciela związków zawodowych, mają mieszane uczucia. Duma za przyjmowanie środków i wsparcia działaczy społecznych boryka się z brakiem współpracy i instytucjonalny dialog z promotorów, Sale konferencyjne i festiwale. Chociaż były drobne gesty biznesu, a także wyświetlania reklam Mahou, wielka bitwa szaleje teraz z uruchomieniem stacji festivalera. “Wszystkie festiwale zatrudniają niegrzeczny i źle odnoszą się do krajowych muzyków, im stawiają grać w rejestracji, w nieludzkich warunkach i za wynagrodzeniem niewidoczna” – mówi David Garcia w wywiadzie dla вжурнал.to. Rzecznik stara się być obiektywny i nie wrzucać do jednego worka, ponad 850 imprez, które odbędą się tego lata w naszym kraju. “To, jak czytamy, ani jeden tylko spełnia wymagania prawa i to, że większość dostaje duże dotacje”, – powiedział on.

Festiwal -organizacja

Jak widać, propozycja od tych kontraktów: “brak relacji między stronami/hr”. Festiwal ostrzegają potencjalnych muzyków swojego plakatu, że nie mają Statusu pracowników i powinny być sporządzone działalności gospodarczej w dziedzinie zabezpieczenia Społecznego. Związek Związków zawodowych wyciekły kilka dni temu, ten fragment o tym, co im się wymusić podpisanie komercyjne kontrakty.Środek ten działa dobrze dla muzyków, przypiętych, z których wiele organizują się w spółdzielnie i przedsiębiorstwa. “Ale co się dzieje? Grupy, które zaczynają nawet nie mają pieniędzy, aby zapłacić terytorialnego” – mówi Garcia. Wydali Podręcznik Skutecznej Praktyce właśnie po to, aby naprawić tę sytuację, ale póki co tylko zatwierdzony przez gminę Barcelony.

Uważa, że standard powinien być umowa o pracę i wysoką festiwal odpowiedzialnego wykonawcy w Specjalny Tryb, Artystów. “Co nam wysłać na Kubę poprosić o to? Odpowiemy, że należy odnosić się do krajowych muzyków, co najmniej, tak samo jak i do cudzoziemców. Dzisiaj to nie przejdzie, ani podejście” – mówi Garcia. Paweł Schvarzman, ze swojej strony, ilustruje anegdota niebezpieczeństwo, że nie istnieje stosunków pracy, godnej wśród muzyków i festiwali.

“Życie Festiwal zaprosił nas do mojej grupy,, Seward, grać w prezentacji dla prasy i nam zmniejszał pamięci podręcznej, pod warunkiem, wspiąć się na następny rok na plakat” – mówi gitarzysta. Minęło trochę czasu, przypomniał sobie, Seward zobaczył, że wrócili na pominąć, lista zespołów kontrakt. “Dwa lata później, zgodzili się, ale za piątą część pieniędzy, które rozmawialiśmy. Jego odpowiedź dosłownie, było to, że jeśli nie aceptábamos były w innych pasmach 900 pop-up są gotowi zrobić to za darmo” – mówi Schvarzman. “Nie mówię, że musimy zbierać to, co Radiohead, ale że spełniają one minimalne, aby uniknąć pandemii, i zobaczymy muzyki” – mówi rzecznik. “Grupy, które zaczynają się, które nie są jeszcze firmy i, być może, nigdy nie były, mają swoje interesy i najsłabszych ogniw łańcucha powinny być bardziej chronione”, dołącza obrońca David Garcia.

To głębokie nierówności między grupami porusza się z kolei w budżecie wydatków do zasilania, festiwal zakwaterowania i transportu. Dyskusje, które, niestety, umieścić go na stole, w zeszłym roku w wyniku wypadku drogowego z Supersubmarina po funkcjonować w Medusa Sunbeach Festiwal.

Comments are closed.